آشنایی با پنل مدیریت ربات تلگرام آرادبات

پنل مدیریت ربات تلگرام چیست؟

مدیریت ربات تلگرام با استفاده از پنل، به شما این امکان را می‌دهد تا ربات خود را متناسب با نیاز و سلیقه خود بسازید و ارتقا بدهید. برای داشتن یک ربات پیشرفته تلگرام، ابزار و امکانات پیشرفته اهمیت دارد. در واقع بستر و ابزار شما برای ساخت ربات، تبر شماست. هرچه تبر تیزتری داشته باشید، نتیجه بهتری خواهید گرفت.

پنل آرادبات، یک بستر امن و پیشرفته برای پیاده سازی صفر تا صد ربات‌های تلگرامی است. گستردگی امکانات و پیشرفته بودن به همراه استفاده آسان و راحت، مزیت مهم پنل ربات ساز آرادبات است. درواقع شما بدون نیاز به دانش و مهارت خاصی از جمله برنامه نویسی، می‌توانید ساخت و مدیریت ربات خود را در دست بگیرید.

پنل ربات ساز آرادبات را از طریق ربات مادر botmadarbot دریافت کنید. قبل از دریافت پنل، ابتدا باید توکن جدید بسازید.

برای داشتن پنل مدیریت ربات تلگرام آرادبات ابتدا باید ثبت نام کنید.
شما به دو روش مختلف می‌توانید پنل آرادبات را دریافت کنید.
1- دریافت از ربات ساز تلگرامی آرادبات به آدرس BotMadarBot@  (این روش پیشنهادی ماست)

2- ثبت نام مستقیم از سایت آرادبات

برای آموزش ثبت ربات در ربات ساز آرادبات کلیک کنید.

 

 

درادامه با امکانات پنل و قسمت‌های مختلف آن به صورت کلی آشنا خواهید شد.

آشنایی با امکانات پنل ربات ساز آرادبات

تصویر زیر اولین صفحه پنل مدیریت تلگرام آرادبات پس از ورود به پنل را نشان می‌دهد.

صفحه اول پنل مدیریت ربات تلگرام آراد

نوار آبی رنگ بالای پنل مدیریت ربات تلگرام آراد

در قسمت بالایی و سمت راست پنل، ساعت و تاریخ پنل را مشاهده می‌کنید.ساعت و تاریخ پنل مدیریت ربات تلگرام1شمارنده “زمان باقی مانده” از لحظه ورود شما به مدت 60 دقیقه زمان را محاسبه می‌کند. پس از اتمام زمان، پیغام خروج از پنل را دریافت می‌کنید. برای کار با پنل باید مجددا وارد شوید. این قابلیت برای به روز نگه داشتن پنل است.

📎 نکته: قبل از خروج، تغییرات جدید را ثبت کنید.ساعت و تاریخ پنل مدیریت ربات تلگرام2اولین آیکون از سمت چپ، راهنمای استفاده از وب سرویس برای برنامه نویسان است. درصورت تمایل می‌توانید مطالب تخصصی این بخش را مطالعه کنید.نوار ابی رنگ پنل مدیریت ربات تلگرام3آیکون بعدی یا”ویدیوهای راهنما” شمارا به صفحه آموزش‌های سایت آرادبات هدایت خواهدکرد. آموزش‌ها برای ساخت و مدیریت ربات بسیار کاربردی و کمک کننده هستند.نوار ابی رنگ پنل مدیریت ربات تلگرام4“تورپنل گردی” راهنمای استفاده اولیه از قسمت‌های مختلف پنل را  برای شما در پنجره‌های کوچک به صورت Pop Up (شناور) شرح می‌دهد. شما با کلیک برروی “خروج” می‌توانید به این فرایند خاتمه دهید.نوار ابی رنگ پنل مدیریت ربات تلگرام5صفحه “اخبار پنل” برای مشاهده آخرین رویدادها و اطلاع رسانی‌های مربوط به پنل مدیریت ربات تلگرام آرادبات است.نوار ابی رنگ پنل مدیریت ربات تلگرام6سوالات و مشکلات مربوط به فرایند ساخت ربات را می‌توانید از طریق “ارسال تیکت” با پشتیبانی آرادبات مطرح کنید. پشتیبان‌ها در اولین فرصت ممکن، پاسخگوی شما خواهندبود. آیکون ارسال تیکت در تصویر زیر مشخص شده است.نوار ابی رنگ پنل مدیریت ربات تلگرام7آرادبات را به دوستان خود معرفی کنید و درآمد کسب کنید!نوار ابی رنگ پنل مدیریت ربات تلگرام8پس از اتمام دوره‌ی رایگان 7 روزه پنل، شما باید اقدام به ارتقای پنل خود کنید. برای ارتقا و تمدید پنل، برروی “تمدید یا ارتقا پنل” کلیک کنید.نوار ابی رنگ پنل مدیریت ربات تلگرام9

منوی سمت راست پنل

منوی سمت راست یا منوی تنظیمات پنل، اصلی‌ترین بخش پنل مدیریت آرادبات است. بخش‌های مربوط به تنظیمات اصلی در این منو قرار دارد.

آیکون‌های منو

اطلاعات شخصی شما در پنل، قابل مشاهده و تغییر هستند. همچنین می‌توانید رمزعبور ورود به پنل خود را تغییر دهید. برای انجام چنین کارهایی باید از طریق آیکون زیر اقدام کنید.

پروفایل کاربری پنل مدیریت ربات تلگرام

تمامی تراکنشات مالی شما، چه در دکمه‌های فرمساز پولی و چه در فروشگاه در پنل شما ثبت می‌شوند. برای مشاهده “تراکنشات مالی” را از منوی تنظیمات پنل انتخاب کنید و یا بر روی آیکون تصویر زیر، کلیک کنید.

تراکنشات مالی پنل مدیریت ربات تلگرام

 

با کیبورد سیستم دسکتاپ می‌توانید یک سری عملیات‌های متداول پنل مانند عمل “ذخیره سازی” را انجام دهید . برای ذخیره کردن ویرایش‌ها و اطلاعات جدید می‌توانید از کلیدهای ترکیبی ctrl+s و یا enter کیبورد استفاده کنید. آیکون “راهنما” داخل منوی تنظیمات، یک پنجره به صورت Pop Up (شناور) به شما نمایش می‌دهد. پنجره‌ی باز شده برای آموزش استفاده از کیبورد در پنل است.

راهنمای کیبورد پنل مدیریت ربات تلگرام

تصویر مقابل آیکون “خروج” از پنل مدیریت ربات تلگرام را نشان می‌دهد.خروج ز پنل مدیریت ربات تلگرام

ساخت سریع ربات

منوی سمت راست پنل مدیریت تلگرام آراددر نسخه‌های بالاتر پنل، می‌توانید بیش از یک ربات را در پنل مدیریت خود داشته باشید. به این صورت که می‌توانید در قسمت ساخت سریع ربات با یک توکن جدید، ربات جدیدی را به پنل خود اضافه کنید.

مدیریت ربات

منوی مدیریت ربات، شامل تنظیمات کلی و اصلی ربات است. ورود به قسمت دکمه های ربات، مشاهده لیست ربات ها و جزئیات آنها، دسترسی به قسمت‌های مختلف تنظیمات ربات از جمله ویرایش متون و عنوان دکمه‌های پیشفرض و… همگی در این منو قرار دارند.

کاربران ربات

از قسمت کاربران ربات می‌توانید لیست کل کاربران ربات خود را مشاهده کنید. همچنین امور مربوط به ثبت نام کاربران از طریق دکمه ثبت نام در ربات و گروه بندی کاربران ربات نیز در این قسمت انجام می‌شود.

مدیریت پیام‌ها

در این منو ارسال انواع پیام‌ها به گروه‌ها و کانال‌ها و کاربران ربات و گروه‌های کاربری‌ مختلف، از طریق ربات امکان پذیر است. ارسال پیام به صورت انبوه، دکمه دار، زماندار، ارسال پیام تکراری در زمان‌های از پیش تعیین شده از امکانات ارسال پیام با ربات ساز آرادبات هستند.

پشتیبانی سامانه

کاربران ربات به یک راه ارتباطی برای پرسش و پاسخ و یا ثبت نظرات و ارسال بازخوردهای مربوط به کسب و کار حوزه فعالیت شما را نیاز دارند. در این منو امکان مشاهده و ویرایش اپراتورها، ایجاد نقش برای آن‌ها و مشاهده صندوق پیامهای مربوط به دکمه های پیشفرض “ارتباط با سامانه” و “ارسال تیکت” وجود دارد.به طور کلی اپراتورها و پیام‌های مربوط به بخش پشتیبانی در قسمت “پشتیبانی سامانه” مدیریت می‌شوند.

فروشگاه

در منوی فروشگاه امکان ساخت و مدیریت فروشگاه، محصولات و سفارشات آن وجود دارد. شما می‌توانید یک فروشگاه با محصولات متنوع و امکانات لازم فروشگاهی را در ربات خود داشته باشید. سفارشات خود را مدیریت کنید. مشتریان شما از طریق ربات ثبت سفارش انجام دهند و مبلغ سفارش را از طریق ربات پرداخت کنند. پرداخت در ربات به دو صورت آنلاین و کارت به کارت، قابل استفاده است.

تراکنشات مالی

تراکنشات مالی مربوط به دکمه‌های پولی و فروشگاه ربات، در این منو ثبت می‌شوند. شما در این بخش از منو می‌توانید تراکنشات ربات خود را مشاهده کنید.

مدیریت اخبار

شما می‌توانید دکمه اخبار ربات خود را فعال کنید. و در این منو امور مربوط به دسته بندی اخبار، درج خبر و تنظیم خبرخوان یا RSS را انجام دهید.

مدیریت فایل

فایل‌ها پس از بارگذاری در مخزن فایل پنل قرار می‌گیرند. فایل‌ها در بستر تلگرام ذخیره می‌شوند و شما از طریق پنل به آن‌ها دسترسی نخواهید داشت. در واقع مخزن فایل اطلاعات را ذخیره می‌کند و شما هنگام استفاده از فایل‌ها، آن‌ها را از بستر تلگرام فرامی‌خوانید. بنابراین شما با محدودیت حجم فایل در ربات مواجه نخواهید شد. همچنین فایل‌ها در بستری امن و مطمئن قرار می‌گیرند. برای استفاده از فایل‌های مخزن فایل، باید به آن‌ها دسته بندی اختصاص دهید.

مدیریت مکان‌یاب

زمانی که شما بیش از یک آدرس برای ثبت دارید، می‌توانید با مکان‌یاب آن‌ها را مدیریت کنید. کاربران ربات می‌توانند از طریق ربات به نزدیک‌ترین آدرس شما دسترسی پیدا کنند.

مدیریت گروه و کانال

شما می‌توانید ربات خود را به یک ربات مدیر گروه تبدیل کنید. ربات را عضو و مدیر گروه کنید. و یا از طریق ربات به کانال خود انواع پیامها را ارسال کنید. در این منو تنظیمات مربوط به مدیریت گروه تلگرام، مدیریت کانال تلگرام را انجام دهید. همچنین از طریق گزینه عضویت اجباری

گزارشات

آمار بازدید ربات و دکمه‌ها در قالب گزارشات در پنل شما ثبت می‌شود. این گزارشات به صورت روزانه، ماهانه و سالانه قابل بررسی هستند.

تنظیمات

شما می‌توانید افرادی را به عنوان مدیر پنل تحت عنوان “کاربر پنل” تعریف کنید. همچنین دسترسی‌های آن‌ها را مدیریت کنید. مدیران با استفاده از کلمه عبوری که شما برای آن‌ها در نظر گرفته‌اید، می‌توانند به پنل وارد شوند. براساس سطح دسترسی، تنظیمات جدیدی را اضافه و یا تنظیمات قبلی را ویرایش کنند. دکمه جدید ایجاد و یا دکمه‌های قبلی را حذف و ویرایش کنند. درواقع کاربران پنل برای انجام امور مربوط به پنل تعریف و اضافه می‌شوند.

 

داشبورد

داشبورد پنل مدیریت ربات تلگرام

اولین قسمت از داشبورد شامل چندین میانبر به مهم‌ترین و پرکاربرترین بخش‌های مربوط به منوی تنظیمات پنل مدیریت ربات است. عمده‌ی کار شما درفرایند ساخت ربات با این قسمت‌هاست. مانند “دکمه‌های ربات”

داشبورد پنل مدیریت ربات تلگرام میانبرها

 

 

نمودار پربازدیدترین ربات‌های شما

دراین نمودار، آمار بازدید ربات خودرا بررسی می‌کنید. اگر شما بیش از یک ربات را در پنل خود ثبت کنید، پربازدیدترین ربات شما در نمودار، متمایز و قابل تشخیص است.

نمودار بازدید ربات ها پنل مدیریت ربات تلگرام

 

 

 

تعدادکل کاربران

تعداد کل کاربران را هر لحظه می‌توانید از داشبورد مشاهده کنید. کاربران ربات افرادی هستند که ربات شمارا start کرده‌اند.

کل کاربران پنل مدیریت ربات تلگرام

 

 

عقربه ها

عقربه‌ی روزشمار برای نمایش تعداد روزهای باقی مانده از اشتراک پنل است. و تعداد ربات برای تعداد ربات فعال برروی پنل است. (شما می‌توانید در نسخه مروارید پنل آرادبات، دو ربات و در نسخه جزیره سه ربات را در یک پنل مدیریت کنید.)

عقربه های داشبورد پنل مدیریت تلگرام

 

 

پیام‌های امروز

پیام‌های امروز، تعداد پیام‌های دریافت شده اما خوانده نشده‌ی کاربران از طریق دکمه “ارتباط با سامانه” را نشان می‌دهد. جزییات پیام شامل عنوان ربات، نام کاربر و وضعیت پیام است.وضعیت پنل مدیریت ربات تلگرام

درخواستها

نتایج جدید دکمه‌های فرمساز و نظرسنجی تحت عنوان درخواست در پنل ثبت می‌شوند و شما می‌توانید جزییات آن‌ها را از داشبورد مشاهده کنید. جزییات شامل نام ربات، نام کاربر صاحب فرم، نام دکمه و زمان ارسال است.

وضعیت پنل

وضعیت پنل برای نمایش نسخه فعلی پنل شماست. پیش از ارتقای پنل، وضعیت پنل شما “رایگان” است.

کاربران جدید

پس از هربار ورود به پنل، می‌توانید”کاربران جدید” ربات خود را مشاهده کنید.

نمودار آماری بازدید

پس از اسکرول کردن صفحه، نمودار زیر را در داشبورد پنل خود مشاهده می‌کنید.

آمار بازدید ربات در پنل مدیریت ربات تلگرام

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

خانهتعرفه هاربات تلگرام