ساخت ربات تلگرام در بات فادر BotFather

ساخت ربات تلگرام در بات فادر BotFather

بات فادرBotFather چیست؟ اولین اقدام برای ساخت ربات تلگرام، ایجاد یک حساب (Account) ربات است. از بات فادر BotFather  برای ساخت اکانت ربات تلگرام استفاده می‌شود. مالک و سازنده بات فادر BotFather تلگرام است، بنابراین یک بات فادر یک ربات امن و مطمئن برای ایجاد حساب ربات تلگرامی است. شما تنها با استفاده از بات فادر BotFather می‌توانید برای ربات خود نام کاربری (Username) ایجاد کنید.
اما با بات فادرBotFather نمی‌توانید عملکرد منطقی در ربات پیاده سازی کنید. مواردی مانند ساخت انواع فرم‌ها، دکمه‌ها برای نمایش و دریافت انواع اطلاعات از کاربران، مدیریت ربات در گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی و ارسال انواع پیام‌ها با ربات و غیره را نمی‌توانید در ربات داشته باشید. بنابراین شما در این مرحله به یک پنل ربات ساز تلگرام نیاز دارید. پنل ربات ساز تلگرام آراد یک بستر امن و پیشرفته برای مدیریت صفر تاصد ربات تلگرامی شماست. شما با استفاده از این پنل، بدون نیاز به دانش و مهارت برنامه نویسی قادر به ساخت و مدیریت ربات پیشرفته تلگرامی خود خواهید بود.

 

آموزش ساخت ربات در بات فادر BotFather

عبارت BotFather@ را در منوی جستجوی تلگرام خود سرچ کنید و از نتایج جستجو وارد بات فادر BotFather شوید. دستور شروع ربات (start/) را اجرا کنید.

تصویر-سرچ-بات فادرBotFather

 

لیستی از دستورات ربات (مشابه تصویر زیر)، مشاهده خواهید کرد.

دستور newbot/ را اجرا کنید. همانطور که از نام دستور پیداست، این دستور برای ساخت ربات جدید در تلگرام است.

1. در مرحله اول بات فادر BotFather   از شما می‌خواهد نامی را برای ربات خود انتخاب کنید. منظور از نام، نام نمایشی و پروفایل ربات است. این نام می‌تواند فارسی یا غیر فارسی باشد.

2. بعد از انتخاب نام نمایشی، باید یک نام کاربری (username) برای ربات خود در نظر بگیرید.

📎 نام کاربری ربات حتما باید به bot یا bot_ ختم شود.

📎 دقت داشته باشید که نمی‌توانید از نام کاربری تکراری استفاده کنید. (نام کاربری که توسط افراد دیگر و یا خودتان قبلا در بات فادر BotFather ثبت شده است.)

پس از تایید نام کاربری، پیغامی مشابه تصویر زیر برای شما ارسال خواهد شد. قسمتی از متن پیغام شامل توکن و لینک ربات است. کاربران برای دسترسی به ربات تلگرام شما از نام کاربری (username) ربات استفاده می‌کنند.

ساخت اکانت ربات با بات فادرBotFather

 

آموزش ساخت ربات جدید با بات فادر را به شما آموزش داده‌ایم. برای دریافت پنل ربات ساز آرادبات فیلم آموزشی ثبت و راه‌اندازی ربات را مشاهده کنید.

آشنایی با دستورات کاربردی در بات فادر BotFather

setname/

شما می‌توانید نام نمایشی ربات خود را تغییر دهید، اما چنین کاری ابدا توصیه نمی‌شود! چرا که پس از تغییر نام، به کاربران ربات خود از طریق پنل دسترسی نخواهید داشت. همچنین باید فایل‌های بارگذاری شده را مجددا بارگذاری کنید. توجه داشته باشید که با استفاده از این دستور فقط می‌توانید نام ربات خود را تغییر دهید و امکان تغییر نام کاربری (username) ربات را ندارید.

setdescription/

شما با استفاده از این دستور، می‌توانید یک متن توضیح یا خوشامد برای ربات خود ست کنید. متن توضیحات را کاربران ربات شما پیش از اجرای دستور شروع ربات (start/) مشاهده می‌کنند. دقت داشته باشید که متن توضیحات ربات محدودیت کاراکتر دارد.

setabouttext/

پروفایل اکانت‌های تلگرامی، شامل قسمت‌های مختلفی است. یکی از این بخش‌ها متن درباره من (bio) است. برای نوشتن متن در فیلد درباره من ربات، باید دستور setabouttext/ در بات فادر BotFather اجرا کنید. دقت داشته باشید که این متن دارای محدودیت کاراکتر است.

setuserpic/

با دستور setuserpic/ می‌توانید برای ربات خود، تصویر پروفایل تنظیم کنید و یا آن را تغییر دهید. پس از اجرای این دستور، عکس مورد نظر خود را ارسال کنید.

setcommands/

با استفاده از این دستور می‌توانید دستورات پیشفرضی را برای ربات تلگرام خود تعریف کنید. در تصویر زیر دستوراتی که مجاز به تعریف و استفاده از آن‌ها در آرادبات هستید را مشاهده می‌کنید. نحوه فعال سازی این دستورات در بات فادر BotFather را در تصویر زیر می‌توانید ببینید. به عنوان مثال کاربر با اجرای دستور reg/ در ربات شما، منوی ثبت نام در ربات را مشاهده می‌کند.

دستورات-بات-فادر-BotFather

دستورات تنظیمات ربات

token/

با این دستور می‌توانید توکن ربات‌های خود را از بات فادر BotFather دریافت کنید.

revoke/

به دلایل مختلفی ممکن است که مجبور به تغییر توکن ربات خود شوید. با استفاده از این دستور می‌توانید یک توکن جدید را برای ربات خود از بات فادر دریافت کنید.

setjoingroups/

این دستور برای فعال و غیرفعال کردن مجوز افزودن ربات به گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی است. این قابلیت به صورت پیشفرض فعال (enable) است. برای محدود کردن مجوز سایر افراد برای افزودن ربات به سایر گروه‌ها و کانال‌ها، این قابلیت را غیرفعال (disable) کنید.

setinline/

برای استفاده از قابلیت سرچ محصولات در فروشگاه ربات، باید inline mode ربات خود را فعال (enable) کنید. این حالت در ربات به صورت پیشفرض غیرفعال (disable) است.

 

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

خانهتعرفه هاربات تلگرام