عضویت اجباری ربات تلگرام برای گروه و کانال

قابلیت عضویت اجباری ربات تلگرام

ممکن است شما گروه و کانال تلگرام مرتبط با زمینه‌ی فعالیت ربات خود را داشته باشید. بنابراین عضویت کاربران ربات در این گروه یا کانال برای شما حائز اهمیت است و می‌توانید آن را به عنوان قدمی برای استفاده از از امکانات ربات در نظر بگیرید. قابلیت عضویت اجباری ربات محدود سازی دسترسی کاربران به منوی ربات با عضویت در گروه و کانال تلگرام است. در واقع شما کاربران ربات را به کاربران گروه و کانال خود تبدیل می‌کنید.

کاربران شما پس از ورود به ربات و اجرای دستور شروع، متن دعوت به کانال و یا گروه شما را به همراه دکمه‌های عضویت و بررسی عضویت مشاهده می‌کنند. ربات عضویت کاربر را از طریق دکمه بررسی عضویت، بررسی و تایید می‌کند. سپس منوی ربات در اختیار کاربر شما قرار می‌گیرد.

فعال سازی

برای استفاده از قابلیت عضویت اجباری، باید ربات را در گروه و کانال تلگرام خود عضو و ادمین کنید.

افزودن ربات به گروه
به لیست اعضای گروه مورد نظر بروید. سپس قسمت افزودن عضو یا Add Members گروه را باز کنید. در فیلد سرچ مخاطبین، نام کاربری ربات خود را وارد کنید. ربات در نتایج سرچ ظاهر می‌شود. ربات را عضو گروه کنید. سپس برای ثبت ربات به عنوان مدیر، به منوی ویرایش گروه بروید.

افزودن ربات به گروه تلگرام

وارد قسمت Administrator شوید و گزینه Add Admin  را انتخاب کنید. ربات را به لیست مدیران گروه اضافه کنید و با کلیک بر روی Done تغییرات را ثبت کنید.

مدیریت ربات در گروه تلگرامافزودن ربات به کانال

به قسمت subscribers کانال تلگرامی خود بروید. با سرچ نام کاربری ربات مورد نظر، ربات را اضافه کنید. سپس ربات خود را مدیر کانال کنید.

عضویت ربات در کانال تلگرام

برای ثبت ربات به عنوان مدیر کانال به قسمت Administrator کانال بروید. گزینه افزودن مدیر یا Add Admin را انتخاب کنید و ربات را به این بخش اضافه کنید.

مدیریت ربات در کانال تلگرام

📎 نکته : اگر ربات شما در لیست سرچ مشاهده نشد، دسترسی افزودن ربات به گروه و کانال را در بات فادر فعال کنید. جهت فعال سازی، دستور setjoingroups/ را در بات فادر اجرا کنید. این دستور برای فعال و غیرفعال کردن مجوز افزودن ربات به گروه و کانال تلگرامی است. در صورت غیرفعال (Disable) بودن، آن را فعال کنید. این قابلیت به صورت پیشفرض فعال (Enable) است.

فعال سازی مجوز افزودن ربات در گروه و کانال

 

عضویت اجباری ربات تلگرام

عضویت اجباری برای کانال

عضویت اجباری در گروه

📎 نکته : پیام عضویت، همان متنی است که کاربر برای عضویت در ربات مشاهده می‌کند. در صورت خالی بودن این فیلد، عضویت اجباری ربات فعال نخواهد شد.

📎 نکته : قابلیت عضویت اجباری تنها برای یک گروه یا کانال قابل فعال سازی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

خانهتعرفه هاربات تلگرام