۱۰ بهمن ۱۳۹۶

زبان فارسی به تلگرام اضافه شد…

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان پیام رسان تلگرام از محبوبیت خاصی بین ایرانی ها برخوردار است و تعداد زیادی از هموطنان ما در روز از این نرم افزار پیام رسان جهت رد و بدل کردن امور مختلف خود بهره می برند.
در این پیام رسان علاوه بر ارسال پیام های متنی قابلیت های دیگری دارد که می توان به ارسال پیام های صوتی ،تصویری و .. اشاره کرد. یکی از خلاءهایی که در تلگرام برای کاربران ایرانی احساس می شد نبود زبان فارسی در تلگرام بود.

زبان فارسی در تلگرام

به تازگی اعلانی از سوی سازندگان تلگرام برای کاربران ارسال شد که به کاربران امکان انتخاب زبان فارسی را به عنوان زبان رسمی اپلیکیشن می دهد. دقایقی پیش نوتیفیکیشنی در تلگرام ارسال شد که از اضافه شدن زبان فارسی به طور رسمی در این اپلیکیشن خبر می داد.
اگر همین حالا در تنظیمات اپلیکیشن به قسمت Languages بروید، گزینه زبان فارسی را در میان سایر زبان های پشتیبانی شونده مشاهده خواهید کرد.
به نظر می رسد که اضافه شدن زبان فارسی یک آپدیت سروری از سوی تلگرام بوده چرا که برای انتخاب این زبان نیازی به به‌روزرسانی اپلیکیشن ندارید. البته به گزارش کاربران، ظاهرا امکان انتخاب فارسی فعلا برای اپلیکیشن های iOS و اندروید تلگرام مهیا شده و هنوز در نسخه دسکتاپ گزینه ای برای این کار مشاهده نمی کنید.
گفتنی است که تا پیش از این کاربران ایرانی برای استفاده از تلگرام فارسی، نیازمند استفاده از ربات های شخص ثالث یا نصب تلگرام های غیررسمی بودند. اما حالا و با اضافه شدن این گزینه به طور رسمی می توانید از محیط کاملا فارسی در اپلیکیشن اصلی تلگرام لذت ببرید. تا این لحظه پاول دورف هنوز نسبت به این موضوع واکنشی نشان نداده است. اما در صورت انتشار اخبار جدید، با به‌روزرسانی این خبر شما را در جریان خواهیم گذاشت.
بدون دیدگاه

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.