۱۶ بهمن ۱۳۹۶

امکانات تلگرام X

مقایسه تلگرام X با تلگرام
خبر خوب در رابطه با تلگرام ایکس این است که این نسخه، یک نسخه تایید شده از سوی وب سایت رسمی تلگرام بوده و اکنون به عنوان یک اپلیکیشن رسمی تلگرام شناخته می شود و بسیاری از کاربران آن را به عنوان تلگرام دوم در تلفن های همراه خود دانلود می کنند.
اما اصلی ترین سوالی که ممکن است برای بسیاری از کاربران پیش آید این است که به طور کلی امکانات تلگرام ایکس چیست و در مقایسه تلگرام ایکس با تلگرام معمولی، چه تفاوت هایی وجود دارد؟

مقایسه تلگرام X با تلگرام :

همانطور که اشاره شد دیگر نمی توان تلگرام X را یک نسخه غیر رسمی از تلگرام دانست، چراکه از سوی خود تلگرام تایید شده است و به عنوان یک اپلیکیشن رسمی از تلگرام، معرفی گردیده است. اما در مقایسه تلگرام X با تلگرام ، یکسری تفاوت هایی وجود دارد که بد نیست به برخی از آن ها پرداخته و این تفاوت ها و امکانات تلگرام X را مورد بررسی قرار دهیم تا امکاناتی که با دانلود Telegram X به آن ها دست خواهید یافت را شناسایی کنید.
طبق اعلام وب سایت رسمی تلگرام، Telegram X به طور کلی از برنامه تلگرام اصلی جدا بوده و مبتنی بر کد بیس جدیدی می باشد.

در مقایسه تلگرام ایکس با تلگرام اصلی، مهمترین تفاوت هایی که ذکر شده است، سرعت بالاتر، اجرای روان تر و سفارشی سازی بیشتر می باشد. این تفاوت ها در کنار یکسری تنظیمات بیشتر به کاربران این اجازه را می دهد که تلگرام ایکس را در کنار تلگرام اصلی نصب کرده و یا به طور کلی تنها به نصب تلگرام ایکس بسنده کنند و از این اپلیکیشن برای امور روزمره خود بهره بگیرند.

یکی از تفاوت هایی که در مقایسه تلگرام X با تلگرام اصلی ذکر شده است، قابلیت نمایش تصاویر ارسالی در این نسخه، بدون ایجاد حاشیه در تصاویر می باشد. به این ترتیب تصاویر بسیار بازرگتر و به صورت تمام صفحه نمایش داده شده و نمایی زیباتر را در اختیار ما قرار می دهند. در تلگرام معمولی تصاویر همراه با یک چهارچوب ارسال می گردد که این موضوع باعث می شود تصویر در محیط چت، بسیار کوچکتر از آن چه هست نمایش داده شود. اما تلگرام X این طور نبوده و قادر است تمامی تصاویر را بدون ایجاد  حاشیه و قاب برای کاربر نمایش دهد.

یکی دیگر از تفاوت هایی که در مقایسه تلگرام X با تلگرام مشهود است، قابلیت نمایش محتویات چت ها، بدون باز کردن آن می باشد! این قابلیت در حقیقت نوع جالب تری از قابلیت روح در تلگرام می باشد. به این ترتیب بدون این که نیاز باشد، صفحه چت را باز کنید تا پیام های دریافت شده را مشاهده کنید، می توانید تنها با نگه داشتن انگشت خود روی هر صفحه چت، پیام های موجود در آن را بدون اینکه تیک خوانده شدن پیام، ارسال شود، بخوانید. با استفاده از این قابلیت در حقیقت شما در حالت روح می توانید پیام های دریافت شده را بخوانید.

از دیگر تفاوت هایی که می توان در مقایسه تلگرام x با تلگرام اصلی، به آن اشاره نمود، قابلیت فروارد کردن پیام ها تنها با کشیدن پیام به سمت راست می باشد. با استفاده از این قابلیت شما قادر خواهید بود تنها با کشیدن پیام به سمت راست آن را برای دیگران ارسال مجدد نمایید.

همچنین در این نسخه شما قادر هستید در صفحه اصلی انگشت خود را به سمت راست یا چپ بکشید تا وارد منوی چت یا تماس صوتی شوید. از دیگر امکانات اضافه شده در تلگرام ایکس، امکان پخش ویدیو حتی در حالتی است که شما از صفحه مربوطه خارج می شوید، می باشد. در این حالت بدون اینکه پخش ویدیو قطع گردد، می توانید به صفحات مختلف وارد شده و پیام های دیگر را نیز بخوانید اما ویدیوی پلی شده، قطع نخواهید گردید.

به هر حال اگر شما از جمله کسانی هستید که به خاطر در اختیار داشتن یک سری ویژگی های اضافه یا فقط به خاطر وجود حالت روح، اقدام به نصب برنامه های جانبی و نسخه های غیر رسمی تلگرام نموده اید، با استفاده از تلگرام X می توانید به همه این ویژگی ها دست پیدا کنید و خیالتان نیز از بابت امنیت تلگرام X راحت باشد، چراکه این برنامه از سوی خود پاول دورف تایید شده است. منبع :superfamilyprotector
بدون دیدگاه

درج دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.