چرا گزارش و اطلاعات ارسالی توسط دکمه های فرم ساز را دریافت نمیکنم؟

برای دریافت گزارشات و مشاهده نتایج مربوط به دکمه های فرم ساز باید اپراتور مورد نظر خود را به عنوان دریافت کننده در دکمه مورد نظر اضافه نمایید.

چگونه عنوان یا متن دکمه های پیشفرض یا پیش ساخته را تغییر بدم؟

 برای تغییر عنوان دکمه های پیش ساخته ربات باید از منوی سمت راست پنل، منوی”مدیریت ربات” و سپس گزینه “تنظیمات ربات” را انتخاب کنید و در سربرگ عناوین دکمه ها می توانید عناوین این دکمه ها را تغییر دهید و در نهایت تغییرات را ذخیره کنید.

چگونه میتونم از کاربرانم پیام دریافت کنم و به آنها پاسخ بدم؟

کاربر عزیز شما به دو صورت میتوانید پیام کاربران خود را دریافت کنید.
1- از طریق ایجاد یک دکمه فرم ساز
2-ازطریق دکمه پیش فرض ارتباط با سامانه
توجه داشته باشید در هر دو حالت نیاز به اپراتور دارید.

چگونه میشود در دکمه تماس با ما در قسمت مسیریابی لوکیشن قرار داد یعنی با لمس کردن دکمه مسیریابی لوکیشن ارسال شود

 شما میتوانید در قسمت محتوا، نوع محتوا را از نوع نقشه انتخاب کرده و مکان موردنظر خود را روی نقشه جستجو نمایید و نشانگر نقشه را روی نقطه مورد نظر قرارداده و ثبت نمایید

چگونه کاربر برای من عکس ارسال کند.

ز طریق دستورات فرم ساز می تونید از کاربرتون هرگونه محتوا یا فایلی را دریافت کنید

چگونه از قابلیت دکمه دعوت دوستان در ربات استفاده کنم؟

 برای استفاده از دکمه دعوت به ربات، ابتدا در دستور شروع یا دستور مورد نظر خود، دکمه پیش فرض “دعوت دوستان” را فعال نمایید. سپس از منوی “مدیریت ربات”،گزینه “تنظیمات” و بعد سربرگ “متن دعوت به ربات” میتونید متن مورد نظر خود را جهت دکمه دعوت دوستان تعریف یا ویرایش کنید.

نمایش ناقص عنوان دکمه در ربات

با توجه به اندازه صفحه نمایش خود تلگرام اندازه دکمه ها را کم و زیاد میکند. بنابراین با توجه به متنی که روی دکمه ها گذاشتید قطعا روی صفحه نمایش گوشی موبایل، همه متن روی دکمه را نمی تواند نمایش دهد و به صورت … گذاشته میشود. اما روی تلگرام های دسکتاپ و یا تبلت چون صفحه  بزرگتر هست کامل نمایش داده میشود.

توی دکمه ی فرم ساز دکمه ی مرحله بعد رو میشه برداشت?

کاربر عزیز، این دکمه ها جزء روند مراحل هستند و برای مواقعی که کاربر نیاز به اصلاح اطلاعات خود و یا قصد عبور از مرحله ای را دارد ضروری هستند.

برای داشتن گزینه دکمه فردی باید چیکار کنم؟؟

با سلام و احترام  کاربر عزیز، شما برای استفاده از دکمه فردی باید سوالات ثبت نام از منوی کاربران ربات را تعریف کنید. به عبارتی شما این دکمه را فقط به کاربران ثبت نامی خود میتوانید اختصاص دهید.  در قسمت دکمه های ربات هم “دکمه فردی” با عنوانی که مورد نظرتون هست را ایجاد کنید.  سپس با فرض اینکه افراد مورد نظر شما(مثلا کارمندان) در ربات ثبت نام کردند، باید وارد قسمت “کاربران ثبت نامی” از منوی “کاربران ربات ” شوید. فرد مورد نظر را از لیست پیدا کنید و در جلوی اسم اون فرد در میان گزینه های موجود گزینه”دکمه های فردی” را انتخاب کنید. در پنجره باز شده گزینه “جدید” را انتخاب کنید و در پنجره بعدی عنوان دکمه فردی مورد نظر را انتخاب و متن، فایل عکس و یا هر چیزی که مختص به اون فرد هست را در بخش “پاسخ دکمه فردی” بارگذاری می کنید و درنهایت اضافه کردن پاسخ و ثبت را می زنید.  توجه داشته باشید برای هریک از افراد باید این مراحل طی شود و درواقع اطلاعات مختص به اون فرد را به دکمه فردی اختصاص بدهید.  با انجام این تنظیمات فرد مورد نظر شما وقتی وارد ربات می شود و دکمه فردی را میزند بلافاصله مواردی که شما برای اون فرد بارگذاری کردید را مشاهده می کند.

چرا دکمه های من با اینکه در پنل وجود دارد و فعال هست اما در ربات نمایش داده نمی شود؟

 لطفا هنگام ویرایش و درصورتی که خواستید محتوایی را پاک کنید، دقت کنید محتوای مورد نظر شامل اسامی دکمه های زیر مجوعه نباشد.

عدم اجرای دکمه ها من ۴ دکمه و محتوا تعریف کردم و ناگهان دیگر هیچکدام اجرا نمی شوند! ( با اینکه فعال هستند )

 دقت نمایید هنگام تعریف محتوا برای دکمه ها، دکمه های زیرمجموعه را حذف ننمایید. جزئیات دقیق تر در فایل پیوست نشان داده شده است.

در قسمت محتوای دکمه ی شروع یه سری دکمه ی دیگه بود من پاک کردم الان با وجود اینکه دکمه ها در لیست دکمه های ربات وجود دارد اما در ربات نمایش داده نمیشود.چیکار باید بکنم؟

 شما برای اینکه دوباره دکمه ها رو به زیر مجموعه شروع بازگردانید، باید ابتدا دستور ریشه هر دکمه رو تغییر بدید و بعد مجددا دستور ریشه را  به دکمه شروع برگردانید.  با این ترفند دوباره دکمه ها به زیر مجموعه شروع اضافه میشوند.

چه جوری میتونم دکمه های رباتم را هر جور میخوام چیدمان کنم

در تنظیمات مربوط به چیدمان دکمه ها که در قسمت ویرایش دکمه شروع باید انجام شود شما دو راه دارید.  1- چیدمان خودکار زیر منو که خود ربات با توجه به اندازه متن دکمه تصمیم میگیرد در هر سطر چه دکمه یا دکمه هایی نمایش داده شود  2- حالتی هست که خود شما تنظیم میکنید در هر سطر ربات چند دکمه قرار گیرد. به عنوان مثال در هر سطر، 2 دکمه نمایش داده شود.  در نظر داشته باشید که امکان تنظیم تعداد هر دکمه برای هر سطر به طور مجزا وجود ندارد.

چطور میتونم اسم ربات و عکسش رو عوض کنم؟

 برای تغییر عنوان و عکس ربات خود باید از طریق ربات BotFather اقدام نمایید.

من وقتی روی گزینه ساخت ربات سریع میزنم میگه تعداد ربات های شما تمام شده در صورتی که فقط یک ربات دارم

در نسخه رایگان  و صدف صرفا امکان ساخت یک ربات رو دارید. برای مدیریت بیش از یک ربات لازمه نسخه پنل رو ارتقا بدید

آیا امکان برگشت به نسخه پایین تر وجود دارد؟

به علت افزایش و استفاده از امکانات جدیدی که در نسخه بالاتر وجود دارد، برگشت به نسخه پایین تر امکان پذیر نمی باشد.

تاریخ انقضا ربات رایگان چه مدت هست؟

 تاریخ انقضای ربات رایگان 365  روز می باشد . و بعد از این زمان باید نسخه خود را ارتقا دهید.

چطور میتونم کار بکاپ گیری رو انجام بدم ؟

متاسفانه امکان بک آپ گیری وجود ندارد.

آیا امکانش هست ربات من رو حذف کنید ولی ممبرهاش حفظ بشن؟

با حذف ربات، اطلاعات کاربران ربات نیز  از پنل حذف می گردند اما این به این معنی نیست که کاربران شما از ربات نیز حذف می شوند و تا زمانی که ربات خود را از BotFather حذف نکنید کاربران عضو ربات شما می باشند و فقط به آنها دسترسی ندارید و اگر کد تلگرامی کلیه کاربران خود را در اختیار داشته باشید با ایجاد مجدد ربات خود در پنل و بارگذاری کد تلگرامی آنها، می توانید به کاربران خود دسترسی داشته باشید.

تغییر قالب

کاربر گرامی شما برای انتخاب قالب ابتدا باید ربات خود را از طریق منوی ساخت سریع ربات یا منوی ربات ها درج نمایید. در صورتیکه از ساخت سریع ربات اقدام به ساخت ربات خود نمایید، می‌توانید قالب مد نظر خود را نیز انتخاب نمایید.

میخواستم حساب کاربری ام را حذف نمایم راهنمایی لطفا؟؟

 در صورتیکه قصد دارید ربات خود را حذف نمایید می توانید از منوی ربات ها اقدام به حذف نمایید.  در صورتیکه قصد حذف حساب کاربری پنل خود را دارید و از حذف آن و کلیه اطلاعات شامل ربات ، کاربران ربات و .. اطمینان دارید تایید نمایید تا حساب کاربری شما حذف گردد.

امکان این وجود داره که ربات رو داخل تلگرام مدیریت کنم؟

در حال حاضر شما میتوانید اموری از قبیل:  بارگذاری فایل ها در پنل،  دریافت و مشاهده نتایج دکمه های فرم ساز،  مشاهده پیامهای کاربران در بخش ارتباط با سامانه و همچنین پاسخ دهی به آنها را از طریق خود ربات میتوانید انجام دهید.

می خواستم بدونم شدنی هست اکانتی برای این حساب ساخته بشه که مثلا دسترسی بدم به کسی بتونه مثلا فقط پنل رو ببینه؟

این امکان در نسخه های مروارید و جزیره امکان پذیر می باشد. و شما میتوانید مدیرانی برای پنل مدیریت تعریف کنید و فقط دسترسی قسمتهایی که مورد نظر شما هست را به آنها بدهید.این کار در منوی تنظیمات>تعریف کاربران پنل قابل انجام می باشد

تو بخش ویرایش مشخصات ربات رمز ربات چی هست

با سلام  کاربر گرامی این رمز هنگام ایجاد اپراتور در ربات و زمان استفاده از وب سرویس ها در ربات کاربرد دارد و از شما توسط ربات درخواست می شود.

برای ایجاد ربات جدید ساخت سریع ربات پیغام خطا می دهم و اجازه ساخت نمی ده

باسلام  کاربر گرامی در صورتیکه پیغام محدودیت در ساخت ربات نمایش داده می شود، به دلیل این می باشد که در نسخه صدف تنها امکان ایجاد یک ربات وجود دارد و برای ساخت ربات های بیشتر لازم است پنل خود را ارتقا دهید.

بارگذاری فایل های حجیم در مخزن فایل ها از طریق پنل امکان پذیر هست؟

بهتره فایل های حجیم را از طریق ربات آپلود نمایید. زیرا سرعت آپلود در داخل ربات به مراتب بالاتر است جهت اطلاع از نحوه آپلود فایل در ربات لینک زیر را مشاهده نمایید:  https://aradbot.com/files-part2

چطور میشه از استیکر ها در ربات استفاده کرد؟

 شما برای بارگذاری استیکر دقیقا باید تمامی مراحل بارگذاری فایل رو با دستور /managment انجام دهید ولی با این تفاوت که موقع بارگذاری بعد از وارد کردن نام مورد نظر باید دکمه ایموجی یا استیکرهای تلگرام رو بزنید و از بین استیکر ها استیکر مورد نظرتون را انتخاب کنید.به محض انتخاب استیکر، استیکر رو ارسال میکنه.بعد از اینکه استیکر در پنل بارگذاری شد و شما به استیکر ها، دسته مورد نظر را اختصاص دادید، شما در هر کدام از دکمه ها که خواستید میتونید، استیکر مورد نظر را برای محتوای آن دکمه اضافه کنید.  بارگذاری gif نیز مانند بارگذاری فایل می باشد و به عنوان محتوای فایلی ذخیره می گردد.    پیشنهاد میکنم فیلم بارگذاری فایلها را حتما مشاهده کنید.لینک فیلم آموزشی??  https://goo.gl/31ucVN

وقتی می خوام عکس بارگذاری کنم میگه برای شما به اتمام رسیده باید چیکارکنم؟

محدودیت بارگذاری فایل در نسخه رایگان 20 عدد،در نسخه صدف 200 ،در نسخه مروارید 1000  و در نسخه جزیره 5000 می باشد

 

وقتی میخوام عکسی رو بارگذاری کنم خطا میده که فضا تمام شده باید چیکار کنم؟

شما از حداکثر سهمیه تعداد فایلها در نسخه خود استفاده نمودید، جهت بارگذاری فایل بیشتر لازم است نسخه خود را ارتقا دهید.

من تعدادی از عکس ها را پاک کردم اما نمیتونم باز هم عکس جدید بذارم

محدودیت شما 20 فایل بوده و شما از آن استفاده کرده اید و با حذف فایل در قسمت دکمه ها، این محدودیت کم نمی شود.   در صورت نیاز ارتقا دهید.

میخواستم راهنمایی کنین که چطور میتونم روی تصاویر لینک ربات یا کانال رو قراربدم تا با گپکلیک روی اون لینک ها وارد ربات یا کانال تلگرام بشن

مکان قراردادن لینکی که قابلیت کلیک کردن را داشته باشه روی تصاویر وجود ندارد. و لینک کانال یا ربات را به عنوان کپشن همراه عکس قرار بدید.  اما میتونید آدرس کانال یا ربات و یا حتی تصویر لوگو را روی تصاویری که داخل پنل بارگذاری می کنید قرار بدید. که برای این کار باید وارد منوی “مدیریت ربات” و بعد گزینه “تنظیمات ربات” شوید و سربرگ تنظیمات واترمارک را انتخاب کنید.  توجه داشته باشید که لازم هست قبل از بارگذاری تصاویر داخل پنل تنظیمات واتر مارک را انجام بدید و بعد تصاویر را بارگذاری کنید.  فیلم آموزشی زیر آموزش ها و توضیحات کامل را به شما خواهد داد  https://aradbot.com/files-part2

مقدار مجاز آپلود ویدئو چقدر هست ؟

حجم مجاز فایل برای بارگذاری ویدیو در صورتی که از طریق ربات انجام شود محدودیت ندارد ولی اگر از طریق پنل آپلود کنید نهایت حجم 50 مگ می باشد

آیا در پنل مدیریت امکانی وجود دارد که هنگام زدن دکمه شروع در ربات، ابتدا یک کادر ثبت نامی بیاید ،که ما از کسانی که وارد ربات می شوند ثبت نام کرده و سپس وارد ربات شوند.

باید این موارد رو انجام دهید.  1- در قسمت ویرایش دکمه شروع، دکمه ثبت نام را فعال کنید.و تنظیمات مربوط به ثبت نام را از منوی کاربران ربات انجام دهید  2- بقیه دکمه های ربات تون را طبق برنامه بسازید.  نکته مهم بعد از ساخت دکمه ها این هست که شما باید دسترسی هر یک از دکمه هایی که ساختید را برای کاربران ثبت نامی قراربدید. با انجام این مراحل هر فرد بعد از ورود به ربات شما، فقط دکمه ثبت نام را میبیند و تا زمانی که ثبت نام نکند امکان مشاهده دکمه ها را نخواهد داشت. به شما پیشنهاد میکنم فیلمهای آموزشی ثبت نام کاربران و ساخت دکمه نمایشی را ببینید.

قصد دارم از هر فردی که وارد ربات می شود به طور ماهیانه حق عضویت بگیرم به طوریکه جهت پرداخت حق عضویت ماهیانه خود به درگاه پرداخت و انتقال وجه به حسابم هدایت شوند.

 شما امکان دریافت حق عضویت را دارید.به این ترتیب که دکمه پیش فرض “ثبت نام در ربات” را در زیر مجموعه دستور شروع فعال نمایید. سپس از منوی کاربران ربات در پنل مدیریت سوالات ثبت نام را تعریف و سپس  در قسمت گروه بندی کاربران گروه جدیدی را تعریف کنید. در قسمت تنظیمات گروه جدید گزینه “نحوه ثبت نام” دارید که پیشفرض رایگان هست.این گزینه را به حالت پولی تغییر دهید و سپس مبلغ حق عضویت و مدت عضویت را مشخص کنید.  بعد از انجام تمام مراحل بالا باید در قسمت دکمه های ربات سطح دسترسی همه دکمه هایی که ساختید را برای گروه کاربران قراربدید. با این کار تنها کاربرانی که عضو گروه کاربری شما شدند و حق عضویت را پرداخت کردند امکان مشاهده دکمه های ربات شما را خواهند داشت.  لازم به ذکر است با توجه به نیاز به پرداخت حق عضویت توسط کاربر شما باید درگاه پرداخت زرین پال داشته باشید و کد کیف پول را در ربات ثبت کنید تا واریزی ها به حساب زرین پال شما واریز شود.

می خواستم بدونم چه جوری می تونم کاری کنم که مخاطبی که وارد ربات میشه اول ثبت نام کنه بعد بتونه از مطالب ربات من استفاده کنه

شما در زیر مجموعه دکمه شروع دکمه ثبت نام در ربات رو فعال کنید(البته باید سوالات ثبت نامی مورد نظر را قبلا تنظیم کرده باشید).و بعد سطح دسترسی تمامی دکمه هایی که ساختید در وضعیت کاربران ثبت نامی قرار بدید. مانند عکسی که براتون فرستادم.

دعوت به ربات

شما با فعال کردن دکمه پیشفرض “دعوت از دوستان” و تنظیم متن “دعوت به ربات” به کاربران ربات خود این امکان را میدهید که با زدن این دکمه یک لینک اختصاصی دریافت کنند تا بتوانند افراد یا دوستانشان را به ربات شما دعوت کنند. و شما به عنوان مدیر ربات در لیست کل کاربران ربات میتوانید بررسی کنید که هر کاربر چند نفر را به ربات شما وارد کرده است. و در صورتی که تمایل دارید امتیاز ویژه ای برای این افراد قائل شوید.  دقت نمایید برای اینکه لینک دعوت داشته باشید لازم است هر شخص لینک اختصاصی خود را داشته باشد و فرمت ایجاد لینک دعوت طبق راهنما به صورت زیر می باشد.    در هر قسمت از متن که تمایل دارید می توانید یک عبارت را داخل {{ }} قرار دهید   در این صورت متن مورد نظر به لینک دعوت تبدیل می شود.   مثال : {{جهت ورود به ربات کلیک نمائید!}}

چگونه متوجه بشم که هر کاربر چند نفر را به ربات دعوت کرده؟

تعداد دعوت شدگان را در منوی “کل کاربران” در ستون معرف مشاهده نمایید.

سلام دوست عزیز من میخوام پیام خوشامدگوییم با اسم کسی که به گروه جوین شده باشه یعنی توی پیام اسم ممبر جدید بطور خودکار نوشته بشه ممنونم میشم راهنمایی کنید

با سلام  کاربر گرامی با نوشتن عبارت {name} در پیام خوش آمدگویی ، نام شخص در پیام  به صورت خودکار جایگزین خواهد شد.  برای مثال:  {name} عزیز به گروه خوش آمدید.

وقتی دکمه پاک شدن پیام خوشامدگویی رو می زنیم طی 1 ثانیه بدون دیده شدن پاک می شه .چطور می شه براش زمان تعیین کرد؟

باسلام  کاربر گرامی متاسفانه امکان تعیین زمان برای پیام در حال حاضر در سیستم وجود ندارد و در صورتیکه مورد تایید واحد فنی قرار گیرد در آینده به سیستم اضافه خواهد گردید.

چطور می شه نفرات در گروه وارد ربات بشن و از امکاناتش استفاده کنن؟

 لازم است ربات خود را در گروه تبلیغ نمایید و امکانات آن را مطرح نمایید.

خطای اضافه کردن ربات در کانال

در صورتی که خواسته باشید از امکانات مدیریت گروه استفاده کنید باید پنل را حداقل به نسخه صدف ارتقا بدید.  ربات شما به گروهتون اضافه شده اما باید کارهای زیر را انجام بدید.  1-گروه شما باید به صورت public باشد در حال حاضر گروه private هست  2- ربات تون را از گروه حذف کنید  3- اسم گروه را از قسمت”مدیریت گروه” از منوی “مدیریت کانال و گروه” داخل پنل حذف کنید.  4- ربات را مجددا به گروه تون اضافه کنید  5- حتما ربات را به صورت ادمین در گروه تعریف کنید.

میشه با پنل آراد بات ربات ضد لینک ساخت؟؟؟

در قسمت مدیریت گروه یکی از امکانات قفل لینک هست.

در مورد عضویت اجباری و نحوه استفاده از اون در ربات هیچ توضیحی پیدا نکردم

شما با فعال کردن عضویت اجباری این شرایط را داخل ربات ایجاد می کنید که هر کاربری که وارد ربات شما میشود باید ابتدا در کانال یا گروهی که شما مشخص کردید عضو شود و بعد از عضو شدن در کانال یا گروه مورد نظر امکان مشاهده دکمه های ربات و استفاده از خدمات آن را دارد. گزینه عضویت اجباری در منوی مدیریت کانال و گروه پنل قرار دارد.

عضویت اجباری

ربات خود را در کانال خود به عنوان ادمین اضافه کنید و پس از آن در منوی “مدیریت کانال” کانال خود را ثبت نمایید و پس از آن در منوی “مدیریت گروه و کانال > عضویت اجباری” عضویت اجباری را برای کانال خود فعال نمایید.